Liga 6

Fără golgheterul Marius Olan pe teren, Măgura Slătioara a produs surpriza cu Măldăreşti. Andrei Romcescu, revenit după o pauză lungă, pasă de gol decisiv

Sâmbătă după-amiază, Măgura Slătioara a primit vizita prietenilor de la Măldăreşti, în etapa a V-a din Seria Vest a Ligii a VI-a. Oaspeţii erau favoriţi. Au câştigat primele trei meciuri şi au pierdut o singură partidă, la Păuşeşti Măglaşi, punând insuccesul şi pe câteva decizii ale arbitrilor, considerate de către ei neconforme cu realitatea. După trei victorii consecutive, au venit acum două eşecuri la rând pentru Măldăreşti. Progresul a pierdut şi confruntarea cu Slătioara. Gazdele, fără golgheterul Marius Olan (care a absentat din cauza unui deces în familie), s-au impus cu scorul de 2-1. Ion Caragelu a adus echipa din Slătioara în avantaj. Oaspeţii au restabilit echilibrul. S-a intrat la pauză la egalitate (1-1). În ultimele minute ale partidei, Andrei Romcescu, care a devenit de curând tătic pentru a doua oară şi care a suferit o intervenţie chirurgicală în urmă cu câteva săptămâni, a intrat pe teren la gazde şi a oferit pasa decisivă. Sebi Luigi a dat lovitura de graţie, marcând golul victoriei, care o adduce pe Măgura la doar un punct distanţă de podium. În etapa a VI-a, Slătioara pare să aibă o misiune mult mai facilă, la Căzăneşti, cu ultima clasată, Atletico.