Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga 6

Elevii lui Vasile Ilinca, antrenament util cu Şirineasa

În week-end, elevii lui Vasile Ilinca au revenit pe teren pentru un nou meci amical. De această dată, Cozia a avut-o ca şi parteneră de antrenament pe AS Şirineasa 2019, formaţie din ultimul eşalon judeţean. A fost un test bun pentru ambele echipe. Gruparea din staţiune a marcat de această dată de nouă ori, fiind surprinsă o singură dată (scor 9-1 / 5-1 la pauză). Bogdan Lăzărescu, Silviu Rădoi şi Nonis Duca au fost autorii unor duble. Pe lista marcatorilor gazdelor s-au mai regăsit Alexandru Uţă, Alexandru Ştefan (reprofilat, în pandemie, pe postul de mijlocaş) şi Giuran. Din lot nu au făcut parte Marinaş, Barbu şi Sîrbu, care au primit învoire. Pentru Cozia au evoluat: Dina (46 – Buzilă) – R. Busuioc, Lăzărescu, M. Chiripuş (înlocuit în minutul 70 cu naşul său, Florin Jura), Tănăsie (60 – D. Busuioc), Ştefan (70 – Florinel Popa), Duca (70 – Cîrstinoiu), Uţă (65 – Mojoiu), Moldoveanu (70 – Giuran), Rădoi, Giuran (46 – A. Chiripuş). La finele acestei săptămâni, gruparea din Călimăneşti va disputa o partidă de verificare cu FC Băbeni.