Echipa de fotbal feminin de la Buneşti creşte frumos

Zilele trecute, echipa de fotbal feminin de la Buneşti a avut un meci de pregătire cu CSA Drăgăşani. Competiţia a fost una neaşteptat de intensă, cu faze controversate şi chiar penalty-uri. Adrian Nicolăescu a povestit că, în primele minute, formaţia gazdă a fost surprinsă pe două contra-atacturi, finalizate cu înscrieri. Andreea V. şi Alexandra M. au reuşit însă restabilască egalitatea, înainte de pauză. În repriza a doua, Andreea V. a învins din nou apărarea echipei de la Drăgăşani, astfel că Buneştiul a preluat conducerea pe tabela de marcaj. „Glonţul ne-a trecut pe la urechi când echipa adversă a fost la un pas să bage mingea în poartă, dintr-o lovitură de pedeapsă controversată. Portăriţa noastră, însă, Raluca. G a apărat foarte hotărâtă. Nu a mai trecut mult de la acea fază şi am fost egalaţi din cauza unei mingi “ţopăite”, în faţa porţii noastre. Câteva minute mai târziu, fetele noastre au scăpat pe contra-atac şi Bianca A. a fost secerată în careul advers. Drept urmare, avem lovitură de pedeapsă şi revenim încă odată în avantaj prin penalty-ul înscris de Alexandra. M. După alte câteva minute, Alexandra M. vede portăriţa adversă ieşită greşit şi o execută cu un şut de la 20 de metri şi închide tabela la 5-3 pentru C.S. Sportmax 2007! Felicitări fetelor pentru munca în echipă şi pentru tăria de caracter cu care au tratat meciul! Mulţumim şi echipei adverse pentru meciul frumos! De asemenea, mulţumim galeriei, care a fost la înălţime!”, a transmis reprezentantul echipei de la Buneşti.