Atletism

Drăgăşeneanul David Zăuleţ, medaliat cu aur la Naţionalele de atletism pentru copii

În urmă cu două luni, atletul drăgăşenean David Zăuleţ, reuşea să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatul Naţional de Cros pentru Copii. Acesta a cucerit, atunci, titlul naţional, la copii I. A fost cel mai bun în cursa de 2000 metri. Acum, a reconfirmat perioada bună prin care trece. Sâmbătă, 9 iunie, acesta a devenit campion naţional la 1500 metri. Tânărul sportiv de la Liceului Tehnologic Brătianu din Drăgăşani a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatul Naţional în aer liber pentru Copii. Acesta a concurat la categoria copii I. Elevul profesorului Cristian Orza a terminat cursa de 1500 metri în 4.39.24. (S.S.)