Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Drăgăşani, trei victorii în cinci etape

Atletic Drăgăşani are, la Liga a IV-a, rezultate mai bune decât anul trecut, la Liga a V-a, cu aproape acelaşi lot. În cinci etape, formaţia antrenată de Marius Munteanu a câştigat de trei ori. Are 9 puncte şi e în plasa echipelor cu pretenţii din Elită. Cel mai recent succes a fost înregistrat sâmbătă, la Drăgăşani. Atletic a câştigat duelul cu o altă echipă care a surprins plăcut în acest debut de sezon, Lotru Brezoi, aflată pe locul 5 în Liga a IV-a, cu trei victorii şi o singură înfrângere, în patru etape. Drăgăşănenii s-au impus cu scorul de 2-1 şi au provocat, astfel, al doilea eşec pentru trupa de la poalele Ţurţudanului. Fundaşul Laurenţiu Tînjală a adus gazdele în avantaj după doar 10 minute de joc. Brezoienii au egalat înainte de pauză, în minutul 40, prin Remus Burcuş, unul dintre ”artiştii” de pe plan judeţean, jucător prieten cu mingea, care obişnuieşte să înscrie prin execuţii spectaculoase. Decarul de la Atletic, fostul arbitru Lucian Diaconu, şi-a adus din nou echipa în avantaj în minutul 60. Elevii lui Marius Munteanu au securizat scorul şi s-au bucurat la final pentru rezultatul pozitiv.