Atletism

Două sportive de la Chimia, medaliate la Campionatul Naţional de Atletism pentru Copii I şi II

Zilele trecute, la Bucureşti s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Atletism pentru Copii I şi II. La acest concurs, printre sutele de copii prezenţi s-au regăsit şi mai mulţi sportivi de la CS Chimia Rm. Vâlcea, elevi ai profesorilor Claudiu Cîrstea, Alina Borţa şi Cristina Marciuc. Doi dintre ei au reuşit să urce pe podium. Ana Vidican (la categoria 2009), sportivă pregătită de Alina Borţa, a cucerit medalia de argint la 200 metri garduri, iar la 60 metri garduri a terminat competiţia pe locul 4. Cristina Marciuc a fost surprinsă plăcut de Lorena Gherman, care i-a făcut cel mai frumos cadou la aniversare. Lorena (la categoria 2008) a cucerit bronzul la aruncarea greutăţii. Pentru Cristina Marciuc a fost prima medalie obţinută în calitate de antrenor. Şi fiica sa, Dora, a avut o comportare bună, clasându-se pe locul 4 la săritura în înălţime.