Doi fotbalişti vâlceni calificaţi în sferturile Cupei României, pe teren, duminică, la Voiceşti

Duminică, 14 noiembrie, la Voiceşti a avut loc partida dintre Viitorul, din localitate şi CS Șuşani, din etapa a VII-a a Ligii a V-a. Partida a fost câştigată de oaspeţi cu 3-2. Din brigada care a oficiat acest meci au făcut parte şi doi fotbalişti vâlceni legitimaţi la FC Universitatea Craiova 1948, care joacă acum, sub formă de împrumut, până în iarnă, în Liga a III-a, pentru ACSO Filiaşi. Este vorba despre gemenii Darius şi Denis Boldu, calificaţi cu echipa doljeană în sferturile Cupei României, fază în care ACSO Filiaşi o va întâlni pe Universitatea Craiova, cea antrenată de Laurenţiu Reghecampf. La Voiceşti, Denis şi Darius au fost arbitri asistenţi. La centru s-a aflat Alexandru Radu, iar observator a fost Dumitru Teleşpan, nimeni altul decât unul dintre cei mai apreciaţi şlefuitori de talente din Zăvoiul râmnicean.