Debut perfect pentru Leo şi Ionuţ Săraru, la Mădulari! Vlad Mădălin, de la starea civilă, pe teren

CS Mădulari a început Liga a IV-a cu o victorie. Echipa din comuna administrată de primarul Daniel Dimulescu a trecut primul test, cu Olteţul Alunu. Gruparea pregătită de Marin Nicolae s-a impus cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de doi dintre noii veniţi, fraţii Leo şi Ionuţ Săraru. Cel mic a deschis scorul în primele minute, dintr-un penalti acordat pentru jucarea mingii cu mâna, iar cel mare, la puţin timp de la revenirea de la vestiare, după pauză, dintr-o fază fixă (după un corner), cu capul.

”Nu am mai jucat într-un meci oficial de vreun an şi jumătate, de când am plecat de la Dăeşti. La Liga a IV-a nivelul mi se pare mai scăzut faţă de cum era când am activat ultima dată aici. Dar toţi venim după o pauză lungă. Nici noi nu suntem în cea mai bună formă, ca echipă. Nu ne prea cunoaştem, nu am avut timp să legăm relaţiile de joc. Cred că ne-ar mai trebui 2-3 jucători. Nu ştiu dacă se mai poate, dacă mai e timp pentru transferuri şi mai sunt jucători buni disponibili. Vedem ce va fi. Luăm fiecare joc în parte. Încercăm să fim acolo, în prima jumătate a clasamentului. Cu Alunu, a fost bine că am reuşit să marcăm repede. Altfel puteam avea un joc mai greu. Nu e o echipă rea nici Olteţul. Am înţeles că le-au lipsit şi lor jucători importanţi, cu experienţă, precum Codin, Buliman. Acasă, vor fi greu de bătut”, a spus Leo Săraru, după debutul oficial la Mădulari. În acest meci, CS Mădulari nu s-a putut baza pe Mihăilă şi Georgel Stanciu, care s-a lovit la genunchi, la un amical cu Vlădeşti, iar acum face investigaţii medicale. De asemenea, Alin Bucei a părăsit terenul accidentat, încă din prima repriză.
În altă ordine de idei, în această partidă a jucat pentru gazde şi Vlad Mădălin. Joi a fost la starea civilă, unde şi-a schimbat statutul şi a intrat în rândul familiştilor. El şi partenera sa, Adriana Gabriela, au semnat contractul vieţii. La cununia civilă i-au avut ca martori pe Mihai şi Maria Hăloiu. Şi finul, dar şi naşul au primit ”derogare” pentru a merge sâmbătă la fotbal.

CLASAMENT

1. FC Păuşeşti Otăsău             1 1 0 0 9-0 3p.
2. Sparta Rm. Vâlcea              1 1 0 0 8-1 3p.
3. Chimia 1973 Rm. Vâlcea     1 1 0 0 5-1 3p.
4. CS Mădulari                       1 1 0 0 2-0 3p.
5. Cozia Călimăneşti               1 1 0 0 2-1 3p.
6. Unirea Tomşani                   1 1 0 0 1-0 3p.
7. Lotru Brezoi                        1 0 0 1 1-2 0p.
8. Minerul Berbeşti                  1 0 0 1 1-2 0p.
9. Olteţul Alunu 2016              1 0 0 1 0-2 0p.
10. Foresta Malaia                  1 0 0 1 1-5 0p.
11. Stejarul Vlădeşti               1 0 0 1 1-8 0p.
12. Olympic Rm. Vâlcea          1 0 0 1 0-9 0p.
13. Viitorul Budeşti                 0 0 0 0 0-0 0p.
14. FC Băbeni                        0 0 0 0 0-0 0p.