Acasă Liga IV Debut perfect pentru Leo şi Ionuţ Săraru, la Mădulari! Vlad Mădălin, de...

Debut perfect pentru Leo şi Ionuţ Săraru, la Mădulari! Vlad Mădălin, de la starea civilă, pe teren

1116
0

CS Mădulari a început Liga a IV-a cu o victorie. Echipa din comuna administrată de primarul Daniel Dimulescu a trecut primul test, cu Olteţul Alunu. Gruparea pregătită de Marin Nicolae s-a impus cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de doi dintre noii veniţi, fraţii Leo şi Ionuţ Săraru. Cel mic a deschis scorul în primele minute, dintr-un penalti acordat pentru jucarea mingii cu mâna, iar cel mare, la puţin timp de la revenirea de la vestiare, după pauză, dintr-o fază fixă (după un corner), cu capul.

”Nu am mai jucat într-un meci oficial de vreun an şi jumătate, de când am plecat de la Dăeşti. La Liga a IV-a nivelul mi se pare mai scăzut faţă de cum era când am activat ultima dată aici. Dar toţi venim după o pauză lungă. Nici noi nu suntem în cea mai bună formă, ca echipă. Nu ne prea cunoaştem, nu am avut timp să legăm relaţiile de joc. Cred că ne-ar mai trebui 2-3 jucători. Nu ştiu dacă se mai poate, dacă mai e timp pentru transferuri şi mai sunt jucători buni disponibili. Vedem ce va fi. Luăm fiecare joc în parte. Încercăm să fim acolo, în prima jumătate a clasamentului. Cu Alunu, a fost bine că am reuşit să marcăm repede. Altfel puteam avea un joc mai greu. Nu e o echipă rea nici Olteţul. Am înţeles că le-au lipsit şi lor jucători importanţi, cu experienţă, precum Codin, Buliman. Acasă, vor fi greu de bătut”, a spus Leo Săraru, după debutul oficial la Mădulari. În acest meci, CS Mădulari nu s-a putut baza pe Mihăilă şi Georgel Stanciu, care s-a lovit la genunchi, la un amical cu Vlădeşti, iar acum face investigaţii medicale. De asemenea, Alin Bucei a părăsit terenul accidentat, încă din prima repriză.
În altă ordine de idei, în această partidă a jucat pentru gazde şi Vlad Mădălin. Joi a fost la starea civilă, unde şi-a schimbat statutul şi a intrat în rândul familiştilor. El şi partenera sa, Adriana Gabriela, au semnat contractul vieţii. La cununia civilă i-au avut ca martori pe Mihai şi Maria Hăloiu. Şi finul, dar şi naşul au primit ”derogare” pentru a merge sâmbătă la fotbal.

CLASAMENT

1. FC Păuşeşti Otăsău             1 1 0 0 9-0 3p.
2. Sparta Rm. Vâlcea              1 1 0 0 8-1 3p.
3. Chimia 1973 Rm. Vâlcea     1 1 0 0 5-1 3p.
4. CS Mădulari                       1 1 0 0 2-0 3p.
5. Cozia Călimăneşti               1 1 0 0 2-1 3p.
6. Unirea Tomşani                   1 1 0 0 1-0 3p.
7. Lotru Brezoi                        1 0 0 1 1-2 0p.
8. Minerul Berbeşti                  1 0 0 1 1-2 0p.
9. Olteţul Alunu 2016              1 0 0 1 0-2 0p.
10. Foresta Malaia                  1 0 0 1 1-5 0p.
11. Stejarul Vlădeşti               1 0 0 1 1-8 0p.
12. Olympic Rm. Vâlcea          1 0 0 1 0-9 0p.
13. Viitorul Budeşti                 0 0 0 0 0-0 0p.
14. FC Băbeni                        0 0 0 0 0-0 0p.