FotbalDiverse

De pe stadionul Peco, din Alexandria, pe Giuseppe Meazza, din Milano

Vineri, 22 octombrie, antrenorul-jucător al echipei Viitorul Dăești, Adrian Popa, a făcut deplasarea alături de colegii săi la Alexandria. Obiectivul a fost îndeplinit, dăeștenii au obținut cele trei puncte și au devenit campionii turului. Astfel, planurile pentru week-end nu au fost stricate. Adrian Popa și-a făcut singur un cadou pentru evoluția bună a echipei din acest tur de sezon în Liga a III-a. De pe stadionul Peco, din Alexandria a ajuns duminică, 24 octombrie, pe stadionul Giuseppe Meazza, din Milano. Tehnicianul Viitorului a asistat la derby-ul Italiei, dintre Inter Milano și Juventus Torino, în calitate de suporter al echipei gazdă. Nu a fost singur, ci însoțit de un alt jucător de la Dăești, finul său, Gabi Precup. Partida de la Milano s-a încheiat la scorul de 1-1. Dzeko a adus echipa gazdă în avantaj în minutul 17. Dybala a egalat în minutul 89, din penalty.