Liga VFotbal

De două ori condusă la Lăpușata, CS Șușani și-a asigurat victoria în prelungiri! ”Bărbosul”, omul meciului

CS Șușani s-a îndepărtat de subsolul clasamentului și a cam scăpat de emoțiile retrogradării. În week-end-ul trecut a confirmat forma bună pe care o traversează. A obținut un succes în fața unei echipe care, de asemenea, s-a transformat în bine în ultima perioadă, Inter Lăpușata. Trupa coordonată de Viorel Zamfirache și Laurențiu Burlan a condus de două ori, dar s-a văzut de fiecare dată egalată. Oaspeții au dat lovitura și au obținut toate cele trei puncte puse în joc in-extremis.

Deschiderea scorului s-a produs în minutul 31. Adițu Drăghici a adus Interul în avantaj. Luigi Corjuc a restabilit echilibrul pe tabelă. 1-1 a fost și scorul pauzei. În minutul 55, Ghițescu a înclinat balanța în favoarea trupei din Lăpușata. Golgheterul grupării din Șușani, Vali Potecea, a egalat, însă, la 2.

Mai rămăseseră 20 de minute de joc. În prelungirile confruntării, primarul Costi Tudor și compania au dat lovitura. ”Bărbosul de la Șușani”, Luigi, omul-meciului, a marcat pentru 2-3 în minutul 90+1, realizând dubla, iar Crinu Albăstroiu a pus cireașa pe tort, pentru echipa sa, în minutul 90+3. Scor final: 2-4.

”Băieții au demonstrat încă o dată dorință mare de a câștiga și unitate în cadrul grupului. Tot respectul pentru ei”, au transmis oficialii clubului din Șușani.