Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

DCM a legat patru meciuri fără înfrângere în Superligă

* trupa lui Dorinel Bălău s-a impus, sâmbătă, în faţa celor de la Chimia Rm. Vâlcea

În ultimele patru meciuri, DCM Rm. Vâlcea a reuşit să strângă 10 puncte. Are trei victorii şi o remiză (1-1, în runda precedentă, cu Stejarul Vlădeşti). În etapa a XIII-a, din week-end-ul trecut, trupa lui Dorinel Bălău a reuşit să se impună în faţa celor de la Chimia Rm. Vâlcea. DCM a câştigat partida cu scorul de 2-1. Ştefan Pană a deschis scorul pentru DCM în prima repriză, iar Alexa a majorat avantajul gazdelor la 2-0 în partea secundă, dintr-un penalti scos de Alexandru Manu, intrat pe teren în repriza a doua. Chimia a redus din handicap pe final de meci şi nu a mai avut timp pentru a forţa egalarea şi a scoate măcar un punct din acest duel. Şirul de rezultate bune au readus-o pe DCM în lupta pentru play-off. Râmnicenii sunt acum pe locul 7 în clasament, la doar trei puncte în spatele ocupantei ultimului loc care asigură prezenţa în play-off, Chimia 1973 Rm. Vâlcea. „Lupta pentru play-off rămâne deschisă. De la locul 3 în jos nu sunt diferenţe majore între echipe. Oricine poate ajunge în afara play-off-ului. Noi ne-am dori să fim în primele şase. Sperăm să câşigăm alte trei puncte în etapa viitoare, cu AS Mihăeşti. Nu-mi pun speranţe în meciurile cu Dăeşti şi Costeşti, dar în celelalte partide putem obţine rezultate bune”, a precizat Dorinel Bălău, sponsorul echipei DCM Rm. Vâlcea.