Liga IIIFotbal

Dăești, gol anulat în ultimul minut, în Bănie! Răbdarea se cam termină. Pot apărea schimbări la Fedeleșoiu

Viitorul Dăești a plecat cu încredere spre Craiova. Spera să obțină trei puncte, care să o aducă și mai aproape de play-off. Vâlcenii s-au întors, însă, doar cu un punct din Bănie. Partida cu puștii de la satelitul Craiovei s-a încheiat cu o remiză albă, 0-0. Mingea nu a vrut să intre în poartă. ”Vulturii” și-au creat ocazii de a înscrie. A fost și o bară, în prima repriză. Saleh a fost aproape de deschiderea scorului. Pe final de partidă dăeștenii au trimis mingea în plasă. Popa a sărit la cap. Portarul nu a reușit în două rânduri să rețină, balonul a ajuns la Grecu și de acolo în plasă. Gazdele au cerut fault la portar, arbitrul a indicat centrul terenului, pentru a valida golul, apoi a văzut semnalizarea asistentului, de la linie, care a considerat că jucătorul de la Dăești era în off-side, spre nemulțumirea trupei din Fedeleșoiu, care a ratat șansa de a pleca victorioasă de la Craiova.

Răbdarea, la Dăești, se cam termină. Din toate părțile. S-a plecat cu speranțe mari pentru acest campionat, dar lucrurile nu au mers așa cum se dorea. Pot apărea schimbări în acest week-end.

Pentru Dăești au evoluat la Craiova: Lungu – Munteanu, Diaconescu, Pîrvulescu, Nwabueze, Iordache, Tiihonen, Anghelina, Wilfred, Saleh, Popa. Au mai intrat: Grecu, Garcia, Pahama.