Dăeștenii au ”furat-o” la Roșiori

Cu biletele pentru baraj în buzunar și cu ”titlul” de vicecampioană a seriei a VI-a, Viitorul Dăești nu a pus mare preț pe deplasarea de la Sporting Roșiori, din ultima etapă a play-off-ului Ligii a III-a. Au fost menajați Cristi Munteanu, Mihai Costea, Ionuț Cioinac. Nici Vasile, Pîrvu sau Pîrvulescu nu au jucat. Li s-a oferit șansa și celor care au evoluat mai puțin să prindă minute bune pe teren. Nu a fost un meci reușit. Soarta întâlnirii s-a decis din prima repriză. Roșiori a marcat de patru ori în primele 45 de minute, prin Florin Cazan și Alin Călin, fostul jucător de la Fedeleșoiu, ambii cu câte o dublă. 4-0 a fost la pauză, 4-0 și la final. Printre cei care au intrat în partea secundă s-a regăsit chiar și Alin Bunescu.

Au jucat pentru Dăești la Roșiori: Lungu – Nwabueze, Diaconescu, Ghiță, Prunaru, Saleh, Iordache, Fumuyala, Grecu, Popolan, Nicula. Au mai intrat: Garcia, Tchassem, Njindja, Duțu, Bunescu.