Fără categorieLiga IIFotbal

CSM Rm. Vâlcea şi-a luat revanşa în faţa echipei Metalurgistul Cugir

CSM Valcea vs Metalurgistul Cugir* elevii lui Alexandru Pelici s-au impus cu 1-0, printr-un gol semnat de Andrei Luduşan

CSM Rm. Vâlcea a câştigat ultimul amical pe care l-a disputat înainte de reluarea Ligii a II-a. Echipa antrenată de Alexandru Pelici şi Roberto Ivan s-a impus cu 1-0 în meciul pe care l-a susţinut în deplasare, la Metalurgistul Cugir. Unicul gol al partidei a fost marcat de Andrei Luduşan, în minutul 7, care a profitat de o eroare a portarului advers. Dragotă a scăpat mingea din mâini în propria suprafaţă de pedeapsă, iar vâlceanul a fost atent şi a trimis-o în plasă. Vâlcenii şi-au luat astfel revanşa după ce, în urmă cu 10 zile, trupa din judeţul Alba a reuşit să se impună chiar în Zăvoi, tot cu 1-0.

În duelul de la Cugir, staff-ul tehnic al CSM-ului a trimis pe teren următorul „unsprezece” de start: Dr. Geantă – Căt. Pîrvulescu, I. Stoica, D. Dumitraşcu, Oct. Vasile, And. Ardean, Dr. Firţulescu, L. Iordache, And. Luduşan, Const. Stoica, Cl. Ştefan. Pe parcursul celor 90 de minute de joc, au fost mai folosiţi: Căt. Fildan (portar), And. Neagoe, Samson, Bog. Geantă, Alb. Voinea, K. Trabalka, Cos. Piscanu, I. Marin, Bog. Bratu.

Aşa cum se observă, în acest duel, Pelici nu l-a folosit deloc pe Răzvan Dâlbea, noua achiziţie a CSM-ului pregătindu-se separat. Iar asta şi pentru că Dâlbea nu se va afla pe teren în primul meci oficial al „municipalilor” din acest an, când vâlcenii vor juca în deplasare, la Unirea Tărlungeni. Confruntarea cu formaţia din judeţul Braşov va avea loc sâmbătă, 27 februarie, de la ora 11.00.