Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

CSKA Moscova vine pentru victorie la Vâlcea. Are şansa de a merge direct în sferturi

SCM Rm. Vâlcea se luptă pentru a prinde locul 6, care asigură prezenţa în play-off sau (dacă EHF decide să meargă şi ultimele două clasate mai departe) un adversar, teoretic, ceva mai accesibil pentru următoarea fază. Duminică, 24 ianuarie, i se va opune CSKA Moscova, una dintre cele mai puternice grupări din serie. CSKA vine, cu siguranţă, la Vâlcea pentru victorie. Orice alt calcul cade din start. Rusoaicele au şanse mari de a prinde locul 2 în grupă şi de a se califica direct în sferturile Ligii Campionilor. În acest moment, CSKA se află pe locul 3, cu 15 puncte, la egalitate cu cea de-a doua clasată, Brest Bretagne, însă cu două jocuri mai puţin disputate, dubla cu Podravka, din care poate obţine patru puncte. Deocamdată, EHF a programat doar una dintre restanţe, cea din etapa a IX-a, din Croaţia, care va avea loc pe 31 ianuarie. În tur, la Moscova, SCM a pierdut jocul la diferenţă de 10 goluri, cu scorul de 30-20. Va fi greu să emită pretenţii la un rezultat bun, însă important ar fi să lase o impresie frumoasă. Partida va avea loc în Sala Traian de la ora 17.00.