CS Şirineasa a jucat de la egal la egal cu lidera SCM Piteşti

CS Şirineasa a oferit o replică bună liderei SCM Piteşti, în faţa căreia a pierdut la limită, cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat în repriza secundă, în minutul 60, de Cosmin Piscanu, un jucător care a evoluat în tur în Liga a II-a, la CSM Rm. Vâlcea. În multe momente, fotbaliştii antrenaţi de Gabriel Mangalagiu au evoluat la egal la egal cu piteştenii şi doar ghinionul a făcut ca echipa vâlceană să nu câştige măcar un punct, care ar fi fost unul de „aur”, mai ales că Leo Săraru & Co. au înfruntat fruntaşa Seriei a III-a din Liga a III-a. De fapt, nu ghinionul, ci probabil steagul arbitrei asistente Alina Voaideş (din Sibiu), deoarece lansarea în adâncime pentru Cosmin Piscanu (care a scăpat singur cu portarul Iustin Teodorescu şi l-a învins pe acesta cu un şut la firul ierbii, la colţul lung) e foarte suspectă de ofsaid.
În acest duel, pentru CS Şirineasa au evoluat următorii jucători: Iustin Teodorescu – Ionuţ Lăzărescu, Alin Neacşu, Bogdan Popescu, Ştefan Răcăreanu, Gheorghiţă Constantinescu, Narcis Tomescu (Ioan Săraru ’87), Marinel Ciocotoiu, Raul Horumbă (Adrian Tilioiu ’62), Leonard Săraru (Darius Preda ’77), Ion Marian. (N.C.)