Liga IVLiga 6Fotbal

CS Mădulari e în sferturile Cupei României! A condus cu 4-0 echipa de pe locul 3 din Superligă

După ce a învins-o cu 3-1 pe CS Gușoeni, formația primarului Daniel Dimulescu a trecut în Cupa României și peste obstacolul FC Băbeni, echipă de Superligă, cu pretenții la podiumul Superligii vâlcene, aflată, în acest moment, pe locul 3 în ”Elită”. Victoria grupării din Mădulari a fost una fără drept de apel. Gazdele au condus cu 1-0, după reușita noii-achiziții, Gabriel Lăzărescu, rezultat înregistrat și la pauză. Au urmat 30 de minute de senzație pentru CS Mădulari, care a dus scorul la un neverosimil 4-0. Alți doi fotbaliști transferați la Mădulari în această iarnă, Toni Buniță și juniorul Marian, de la Aripi Pitești și-au trecut numele pe lista marcatorilor. De asemenea, a mai punctat și Răzvan Vlad, unul dintre cei mai prolifici jucători ai formației de Liga a IV-a din sudul județului. La 4-0, formația pregătită de Marius Munteanu și Mihai Hăloiu s-a relaxat. Oaspeții au redus din handicap, au marcat de două ori, dar nu au mai putut emite pretenții la mai mult. Interesant este faptul că, cu doar două săptămâni înainte, într-un joc amical, FC Băbeni s-a impus în fața celor de la Mădulari cu 4-1.

Am făcut un joc bun. Toată echipa merită felicitată. Am fost peste adversari tot meciul. În afara golurilor, am mai ratat și alte ocazii. Pe fondul relaxării, pe final am primit două goluri. Ne bucurăm pentru calificare. Îi dedicăm victoria domnului primar Daniel Dimulescu. Nu a putut să fie nici de această dată alături de noi, dar le-a promis băieților că se revanșează. Ne dorim în sferturi un adversar ceva mai accesibil, pentru a ajunge în semifinale”, a spus Mihai Hăloiu, reprezentantul celor de la Mădulari, după calificarea între cele mai bune opt echipe din faza județeană a Cupei României. (S.S.)