CS Gușoeni, victorie la scor de tenis cu Sălătrucel. Roșu a revenit cu gol după accidentul suferit recent. Alex Concioiu, dublă pentru gazde

CS Gușoeni a mai trecut un test dificil. Duminică, 1 mai, formația din comuna administrată de primarul Nicolae Concioiu s-a impus la scor de tenis, cu 6-2, în fața celor de la Alutus Sălătrucel. Patru goluri s-au dat în primele 15 minute. Gazdele au trecut în avantaj după reușita golgheterului Mădălin Roșu, revenit pe teren după accidentul grav în care a fost implicat, chiar la stadion, în urmă cu câteva săptămâni. Oaspeții au egalat prin Florin Stîrcu. Mitrache a readus echipa din Gușoeni la timonă, dar același Florin Stîrcu a refăcut echilibrul. Scorul pauzei, 3-2, a fost stabilit de Ciprian Popescu, în minutul 44.

La 10 minute de la reluare, Sălătrucel a avut șansa de a egala pentru a treia oară. Alexandru Predescu a ratat o lovitură de pedeapsă. S-a ”rupt” jocul. Finalul a aparținut viceliderei din Liga a V-a. Bogdan Maria a dublat diferența în minutul 66 (4-2), apoi nou-intratul Alex Concioiu și-a pus amprenta pe victorie. A jucat 15 minute și a dat două goluri. Lupta pentru promovare continuă în acest eșalon. Au mai rămas încă 10 etape de disputat.