CS Guşoeni, în inferioritate numerică timp de 30 de minute, a dat lovitura în prelungiri cu Şirineasa

Duminică, la Drăgăşani, s-au întâlnit două echipe cu pretenţii la locurile fruntaşe în Liga a V-a, CS Guşoeni şi AS Şirineasa 2019. Oaspeţii nu pierduseră niciun meci până acum. Gazdele aveau două victorii în trei etape. După doar 10 minute de joc, formaţia pregătită de Daniel Băcanu a reuşit să deschidă scorul la Drăgăşani. Adi Tilioiu a adus-o pe Şirineasa în avantaj. Echilibrul s-a refăcut rapid. În minutul 15, ”centralul” Ionuţ Cojocaru a indicat punctul cu var, iar Mădălin Roşu a valorificat lovitura de la 11 metri acordată formaţiei sale. În minutul 30, Cosmin Dima a înclinat balanţa în favoarea celor de la Guşoeni: 2-1, rezultat înregistrat şi la pauză. Pentru trupa primarului Nicolae Concioiu greul a început din minutul 58, când Lucian Răducu a avut un atac necontrolat asupra adversarului şi şi-a lăsat echipa în inferioritate numerică. Din acel moment, Şirineasa a atacat în continuu. În minutul 75 a egalat prin Alex Bălă. Contrar cursului jocului din ultimele minute, CS Guşoeni a dat lovitura de graţie în prelungiri, în minutul 90+2. Acelaşi Mădălin Roşu a marcat pentru 3-2, aducând bucurie în tabăra formaţiei sale, care nu mai spera într-o minune şi în contextul dat s-ar fi mulţumit chiar şi cu un egal. Victoria a dus formaţia din Guşoeni la trei puncte distanţă de primul loc, ocupat de Mateeşti.