Fără categorie

CS Gușoeni, cea mai categorică victorie din ultimii ani, poate chiar din istoria clubului

CS Gușoeni a obținut, în week-end-ul trecut, al optulea succes din acest sezon în Liga a IV-a. Formația pregătită de Tavi Mîțoc s-a impus cu scorul de 9-1 în fața ultimei clasate, Stejarul Vlădești. A fost cea mai categorică victorie din Liga a IV-a pentru trupa primarului Nicolae Concioiu, din ultimii ani și poate chiar din istoria clubului. A dus echipa pe locul 10 în ierarhie. A fost 6-1 de la pauză. Partida a început cu un autogol al oaspeților. Apoi Marinescu, golgheterul Mădălin Roșu, fundașul Paul Pagâu, de două ori și portarul Fidriloiu au punctat pentru Gușoeni. ”Stejarii” au înscris o singură dată, prin Florin Dinucu, care a avut ocazia să facă echipă cu fiul său, Adiță, aflat la debutul la seniori. În partea secundă, gazdele au mai redus din turație. Au mai venit, însă, alte trei goluri. ”Milan” Mitrache a realizat dubla. A marcat și arbitrul Andrei Ilinca, jucător de bază la Gușoeni. A fost un meci de vacanță, în care Adi Eftenie, Alex Concioiu au prins și ei minute pe teren și au făcut o mișcare bună.