Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga VFotbal

”Cred că am avut 30 de situații în careul advers. L-am făcut mare pe portarul de la Lăpușata. Avem o echipă frumoasă, producem fotbal, merităm să fim pe primul loc”

Oltul Drăgoești s-a întors cu trei puncte și de la Lăpușata. Lidera Ligii a V-a a marcat spre final, în minutul 90, golul victoriei. Uță, Ghica și Costi Enescu au punctat, pentru oaspeți.

”Jocul de la Lăpușata nu a fost greu. Ni l-am făcut noi. Am avut numeroase ratări. Parcă mai multe decât oricând. Cred că au fost 30 de situații în careul advers. L-am făcut mare pe portarul de la Lăpușata. Gazdele, doar două. De fapt, unul dintre goluri a fost autogol. Suprafața de joc a lăsat de dorit. Așa am și marcat singuri în propria plasă. A sărit mingea dintr-un smoc de iarbă. A fost o deviere nefericită. Am primit gol după vreo 10 minute de joc, după o greșeală personală, apoi am atacat în valuri. A fost 1-0 la pauză. În partea secundă, după câteva ratări, Uță a egalat, iar apoi Ghica ne-a adus în avantaj. Golul de 2-2, cum am spus, a fost autogol. Enescu ne-a adus din nou la conducere, în ultimele minute. Victoria e pe deplin meritată. Am știut că vom reveni și când am fost conduși. Nu au fost dubii la golurile noastre. Dimpotrivă, noi am avut la niște faze, pentru off-side și un penalty, la Uță. Dar ca o echipă valoroasă, cum suntem, trebuia să ne desprindem mai repede. Chiar a fost recital de ratări. Sunt mulțumit de rezultat. Am obținut cele trei puncte. Felicitări, băieților, pentru victorie și efort. Suntem pe drumul bun. Avem o echipă frumoasă, producem fotbal și merităm să fim în fruntea ierarhiei. O să facem și un mic banchet, de final de an. Rămâne să stabilim când. O să tăiem porcul, acolo, lângă stadion și ne destindem pe lângă el cu o țuică fiartă, cum se obișnuiește. Sunt discuții să se mai joace și etape de Cupă, după ultima rundă a turului și în funcție de asta o să luăm o decizie”, a spus Gheorghe Melente, primarul din Drăgoești.