Cozia, înfrângere drastică în Liga a III-a

Apărarea Coziei Călimănești a cedat. După patru etape bune, cu o singură înfrângere, cinci puncte, două goluri marcate și doar două primite, formația din stațiune a suferit un eșec drastic. A pierdut partida de la Turnu Măgurele cu scorul de 4-0. Gazdele au marcat primul gol după un sfert de oră de joc. Nadolu a punctat. Partida a rămas deschisă oricărui rezultat până în minutul 60, când vâlcenii au fost din nou surprinși. Mihai a dublat avantajul teleormănenilor. S-a cam terminat jocul. Până în minutul 80, Cozia a mai fost învinsă de alte două ori. Ionică și June au mai înscris pentru Cetatea, care continuă să se lupte pentru primul loc cu altă echipă teleormăneană: CSM Alexandria, nevînvinsă în acest sezon. Podiumul Seriei a VI-a este ocupat doar de echipe din Teleorman, semn că ele sunt puterea în acest campionat. Pe locul 3 se află Sporting Roșiori.

Pentru formația pregătită de Vasile Ilinca urmează un nou derby vâlcean, la Călimănești, cu Horezu.