Cozia Călimăneşti a marcat 10 goluri într-un amical disputat cu o săptămână înainte de începerea campionatului

Sâmbătă, 11 septembrie, Cozia Călimăneşti a disputat o ultimă partidă de verificare înainte de debutul în noul sezon fotbalistic, după aproape doi ani de pauză. Formaţia pregătită de Vasile Ilinca a dat piept, în deplasare, cu Stejarul Vlădeşti. Ilie Sporea, Cristi Zotică nu au avut întreg lotul la dispoziţie pentru acest meci. O parte din jucători au fost plecaţi la turneul de minifotbal de la Horezu. În aceste condiţii, replica ”stejarilor” a fost una slabă. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 10-0. A fost 6-0 la pauză. Pentru trupa din staţiune, Nonis Duca a marcat de patru ori, Silviu Rădoi a realizat ”dubla”. Au mai punctat: Moldoveanu, Alexandru Ştefan, Alexandru Chiripuş şi Alex Uţă. A lipsit doar Marian Chiripuş. De săptămâna viitoare, toate jocurile vor fi pe puncte. Cozia va fi, cu siguranţă, una dintre echipele care se vor lupta pentru câştigarea Ligii a IV-a.