Liga 6

Copăceni, două victorii consecutive. Urmează confruntarea cu lidera

Cerna Copăceni a reuşit să lege două victorii la Liga a VI-a. După succesul de la Lădeşti, s-a impus şi în partida de pe teren propriu, cu Ştiinţa Roşiile. ”În tur au fost incidente. Eu am avut o suspendare drastică. A expirat în ianuarie. Nu ne-am gândit să ne răzbunăm acum pe cei de la Roşiile pentru ce s-a întâmplat anul trecut. L-am primit bine pe domnul Ioana, pe adversarii noştri. Ne-am luat revanşa sportiv. Am câştigat cu 3-2. După trei ocazii mari ale noastre, oaspeţii au scăpat şi au deschis ei scorul. Am egalat prin reuşita lui Ilie Zet. La pauză conduceam cu 2-1. Florin Hera a marcat. În minutul 87 ne-am desprins la 3-1. Claudiu Ioniţă a risipit emoţiile. Scorul final, 3-2, a fost stabilit în minutul 90, din penalty. Facem eforturi să menţinem tradiţia fotbalistică, dar e foarte greu. Faţă de tur am pierdut doi jucători. Ghiţescu şi Corban s-au dus la Lăpuşata. Avem patru copii pe care îi aducem de la Sibiu săptămânal. Le plătesc transportul din pensia mea. Vom încerca pe viitor să formăm o echipă şi mai puternică, mai ales că avem parte şi de susţinerea primarului Tironel Tâmplărescu. După 1 aprilie încep şi lucrările la stadion. Va fi amenajată o tribună, facem vestiarele. Suprafaţa de joc e bună. Am cilindrat acum terenul. Cred că avem cel mai bun teren din serie. Acum, următorul meci e pe terenul liderei. Poate reuşim o surpriză”, a precizat Constantin Enea, oficialul de la Copăceni, după succesul cu Roşiile.