Liga 6

Condusă de două ori, Scundu a revenit pe final cu Livezi. Cavaleru, erou pentru Zorile

Zorile Scundu a obţinut o nouă victorie în Seria Sud a Ligii a VI-a. Duminică, la Orleşti, a trecut cu 3-2 de Faurul Livezi. A fost un meci greu pentru gazde. Oaspeţii au condus de două ori. La 1-2, în minutul 90, Răzvan Cavaleru a egalat, iar în minutul 90+2 a marcat pentru 3-2, transformându-se în erou pentru scundeni.
”A fost un meci frumos, dar dificil pentru noi, pentru că am avut câteva greşeli. Am ratat, iar ocaziile s-au răzbunat. Cei de la Livezi au deschis scorul după o greşeală a noastră în defensivă. Am egalat până la pauză, prin Ovidiu Cojocaru. Repriza a doua a început la fel. Oaspeţii au trecut iar în avantaj. Din fericire, punctele au rămas la noi şi asta e cel mai important. Am alergat mai mult, ne-am dorit victoria. Am marcat de două ori în prelungiri. Îi felicităm şi pe cei de la Livezi. Chiar au fost fair-play şi sunt sigur că vor pune probleme şi altor echipe. La Orleşti, ne-am simţit ca acasă. Le mulţumim suporterilor pentru că au fost alături de noi până la ultimul fluer. Ne continuăm lupta pentru un loc în primele 6 din serie”, a declarat Răzvan Cavaleru, omul-meciului de la Orleşti, dintre Scundu şi Livezi.