Liga VFotbal

”Cocoșii” din Bărbătești, a 10-a victorie stagională! Papa, omul meciului cu Șirineasa

Sâmbătă după-amiază s-au disputat două meciuri din Liga a V-a. Unul a fost la Bărbătești. Formația coordonată de Ion Deaconu a dat piept cu AS Șirineasa. Gazdele s-au impus fără drept de apel, cu 6-0. Deschiderea scorului s-a produs după doar 10 minute. Nicolaescu a marcat primul. Imediat, cel mai experimentat jucător de pe teren, Ion Bîrlogeanu, în vârstă de 50 de ani, a dublat diferența. La pauză a fost 3-0. Papa a punctat din penalty. A fost omul meciului. Simion Papa, revenit în această primăvară la Bărbătești, de la Brezoi, a mai perforat de alte trei ori poarta celor de la Șirineasa în partea secundă. În minutul 90, oaspeții au ratat golul de onoare. Roman nu a reușit să înscrie din punctul cu var. Victoria a fost a 10-a stagională pentru AS Bărbătești în Liga a V-a. ”Cocoșii” vor juca, în etapa viitoare, pe terenul viceliderei, Gușoeni.