Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
BoxAlte sporturi

Ciprian Dumitru şi Vasile Mitiţă, medaliaţi cu aur la Cupa României

Între 26 şi 30 iunie, Horezu a fost capitala boxului românesc. Aici s-a desfăşurat Cupa României pentru juniori. Peste 120 de copii au participat la această competiţie, organizată de Federaţia Română de Box, împreună cu Primăria Horezu şi clubul ACS Flacăra Horezu. Aceştia au fost împărţiţi pe 13 categorii de greutate. Maestrul Gheorghe Mugescu, cel care s-a ocupat îndeaproape de buna desfăşurare a concursului, a mizat la Cupa României pe trei sportivi, care sunt legitimaţi la clubul Chimia. Giani Rotaru a pierdut în calificări, la categoria 81 kilograme, dar ceilalţi doi sportivi, Vasile Mitiţă şi Ciprian Dumitru, au obţinut medaliile de aur. „Bombardierul” Mitiţă a câştigat Cupa României la categoria 60 kilograme, iar Dumitru a triumfat la 48 kilograme. Prin aceste rezultate de excepţie, cei doi pugilişti vâlceni şi-au asigurat prezenţa la Campionatul European de Juniori, care va avea loc, în perioada următoare, în Bulgaria. (S.S.)