Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga 6Fotbal

”Cavalerii” din Cernișoara, două victorii în două meciuri

Robert Dican a readus Cavalerul Trac Cernișoara în fotbalul organizat, la nivel de seniori. Intenționa să înscrie o echipă în campionatele juvenile, ca și anul trecut, însă în ultima zi a decis să meargă la Liga a VI-a. S-a mobilizat, a scos stadionul la lumină, astfel încât să se prezinte în condiții bune și a format echipa pe repede înainte. Cernișoara a jucat două meciuri în Seria Nord a Ligii a VI-a. E pe locul 2. Are maxim de puncte. Duminică, 25 septembrie, cernișorenii au primit vizita unei formații obișnuită cu victoriile la Liga a VI-a, Oltul Dăești. Au învins-o fără drept de apel, cu 7-2. Cosmin Șoșoi a realizat hattrick-ul, Nicolae Toniță, dubla. Au mai punctat pentru gazde Iulian Zamfirescu și Răzvan Nicolae. ”Cavalerii traci” au rezolvat meciul din prima repriză. A fost 6-1 la pauză.

”Echipa este formată în majoritate din jucători din Cernișoara, care au fost împrumutați la alte formații în ultimele sezoane. Intenționam să mergem la juniori, ca și în sezonul precedent, dar e mai complicat cu copiii și în ultimul moment ne-am înscris la Liga a VI-a. Important este să jucăm, iar pe parcurs vom vedea dacă schimbăm obiectivele. Din vechea gardă au rămas alături de noi Pitucu (Dumitru Rachina), Costel Cazacu, Mitică Găgeanu. Rezultatele din acest debut de sezon ne bucură. Am câștigat și cu Dăești. Probabil ei au crezut că e meciul ușor, că suntem echipă nou-înființată și nu putem pune probleme. A fost spirit de fair-play, lume multă la stadion și un arbitraj bun. Chiar vreau să-l felicit pe Boldu. E un arbitru de mare viitor”, a precizat Robert Dican, după victoria fără dubii obținută de Cernișoara în fața trupei din Dăești.