Capăt de drum, în Treapt! Flacăra, într-un nou punct dificil pentru viitor

Flacăra Horezu a încheiat un nou sezon în Liga a III-a. Obiectivul a fost îndeplinit, chiar depăşit. Echipa s-a salvat de la retrogradare şi chiar s-a calificat în play-off. A urmat o serie lungă, fără rezultate pozitive, dar nu a mai existat presiune din acest punct de vedere. Poblemele sunt de altă natură. Rămâne de văzut dacă se vor rezolva şi echipa va avea continuitate. Deocamdată un lucru e cert: toate contractele expiră la 30 iunie. Ultimul meci disputat în Liga a III-a, în acest sezon, de gruparea horezeană a fost pe teren propriu, în Treapt. ”Cocoşii” au pierdut cu scorul de 2-3 confruntarea cu lidera, CSM Alexandria. Au făcut o primă repriză mai slabă. Oaspeţii au marcat de trei ori. Pe final de repriză, vâlcenii au redus din diferenţă dintr-un penalty obţinut de Precup şi transformat de Mirică. În partea secundă, Flacăra a avut o evoluţie mai bună. A mai înscris o dată, prin Buliga şi a mai avut şanse de egalare. Nu s-a putut bucura, însă, de un rezultat pozitiv. Horezenii au terminat campionatul pe locul 4 în Seria a VI-a a Ligii a III-a.
Flacăra Horezu s-a bazat în meciul cu Alexandria pe: Sporea – Stanciu, Pintilie, Defta, Ivan, Precup, Mitru, A. Popa, Mirică, Moise, Niculcea. Au mai jucat Habet şi Buliga.