Ambulanţa a intrat pe teren pentru Sîrbu şi un adversar

Partea secundă a început la fel de bine precum meciul, pentru Călimăneşti. Marian Chiripuş a marcat pentru 2-0, în minutul 48. Marinaş i-a pasat. Deja avantajul oltenilor era anulat. Problemele medicale s-au accentuat, însă, la Călimăneşti. Marinaş a fost nevoit şi el să părăsească terenul, la fel şi Duca, la Uţă s-au resimţit tot mai puternic durerile, după întinderea suferită zilele trecute. Sîrbu a dat şi el emoţii. A căzut ca secerat după un duel la centrul terenului cu un adversar. Ambii au creat panică. A intrat Ambulanţa pe teren. Până la urmă, a fost bine pentru amândoi. Primele 90 (+6 minute) s-au terminat la scorul de 2-0, astfel că s-a trecut la prelungiri. Cu Cozia având toate schimbările epuizate. Oricum, nu mai erau variante. Doar Jura şi doi portari, Didoiu şi Dina.