Accidentare gravă, pe Municipal! Un jucător de la Chimia a suferit o fractură de os zigomatic!

CS Chimia a început bine campionatul Ligii a IV-a din punctul de vedere al rezultatului. Pe stadionul ”Municipal” din Zăvoi, formația pregătită de Alin Savu și Ovidiu Creangă s-a impus cu scorul de 5-1 în fața Forestei Malaia. Partida a fost una normală de campionat până spre finalul primei reprize, când o accidentare gravă a pus o pată neagră asupra jocului. După un duel cu Ion Lala, Fane Răducea a fost scos din meci. A ajuns la spital, iar verdictul medicilor a fost dureros. Jucătorul Chimiei a suferit o fractură de os zigomatic și a rămas sub supravegherea doctorilor. Lala a fost eliminat. Acest eveniment s-a petrecut la scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Ciprian Vlădoi a adus gazdele în avantaj la jumătatea primei reprize. Rămasă în 10 oameni, Foresta nu a mai făcut față adversarei, care în partea secundă s-a distanțat pe tabelă. Vlăsceanu, Oprea, Cosma și Robi Dina au dus scorul la 5-0 pentru Chimia. Oaspeții au redus din diferență pe final.