Energia Malaia, fără greşeală la Stoeneşti

După succesul en-fanfare de săptămâna trecută, Energia Malaia trecuse în fruntea clasamentului şi spera să poată să se menţină pe această poziţie şi după meciul recent disputat. Echipa susţinută de viceprimarul din Malaia, Gheorghe Vangu, a avut, însă, de această dată un adversar mai motivat şi mai puţin accesibil decât Steaua Nicolae Bălcescu, astfel că nu a mai reuşit să se impună atât de categoric. Cam jumătate de repriză s-au tot chinuit „energeticienii” să deschidă scorul. Daniel Vangu a reuşit să marcheze pentru 1-0, iar apoi acelaşi jucător a stabilit şi scorul pauzei: 2-0. Imediat după pauză, gazdele i-au surprins pe Lala şi compania. Rapidiştii au înscris pentru 2-1, micşorând din diferenţă. Dar Vangu a ţinut să-şi treacă în cont hat-trick-ul, astfel că scorul a devenit 3-1, pentru ca spre final Maniu, singurul dintre jucătorii de câmp ce nu au marcat în etapa trecută (la acel astronomic 20-0 cu Steaua N. Bălcescu), să închidă „tabela” la 4-1 printr-un şut de la 25 de metri.
Gheorghe Vangu a urmărit Dinamo
Conştient că în lupta pentru promovare se poate implica oricând şi Dinamo Rm. Vâlcea, Gheorghe Vangu a fost prezent duminica trecută la meciul pe care echipa lui Laurenţiu Mustăţea l-a jucat cu Arena Pietrari. „Am vrut să-i văd la lucru pe dinamovişti pentru că au acum o echipă puternică şi trebuie să fim atenţi şi-n privinţa lor, nu doar la AS Mihăeşti!”, explică Vangu.