Alte sporturi

Annabella a câstigat Supercupa Vâlcii

Încă o competiţie reuşită organizată de organismul condus de Constantin Vlaşcu:

Annabella a câştigat Supercupa Vâlcii

Timp de o săptămână, în organizarea Asociaţiei Judeţene Sportul pentru Toţi, la Rm. Vâlcea s-a aflat în plină desfăşurare competiţia de fotbal pe teren redus „Supercupa Vâlcii”. Au participat opt formaţii împărţite în două grupe. Din grupa A au făcut parte echipele de la Annabella, Diana, CET şi Milarom, iar din grupa B, formaţiile Cometal, Damila, Nordexim şi Blady Mary. După disputarea meciurilor din sferturi s-au stabilit semifinalele. Astfel, Annabella a trecut de Blady Mary cu scorul de 5 – 4, iar Diana a pierdut disputa cu cei de la Cometal, 2- 4. A urmat finala mică, Blady Mary câştigând cu 7-4 disputa cu Diana. Finala a adus faţă în faţă cele mai bune echipe ale competiţiei, Annabella şi Cometal. Annabella a câştigat finalmente cu 7-5, după ce la finalul timpului regulamentar de joc scorul era egal, 5-5. Au urmat două reprize a câte 5 minute, cei de la Annabella reuşind apoi victoria. La final, organismul prezidat de Constantin Vlaşcu a oferit, pe lângă cupe, diplome şi echipament sportiv, alte trei premii individuale. Astfel, trofeul pentru sportivitate sportivă a fost primit de Cătălin Ionescu, de la Blady Mary. Titlul de cel mai bun antrenor al competiţiei i-a revenit lui Ion Ban, de la Annabella, iar trofeul top-gol (cea mai frumoasă reuşită a competiţiei) a fost primit de Marian Tone, de la Cometal. (Ionel GEREA)