Ghecon a făcut scor la Budeşti

Cu toate că rezultatul final (2-8) ar putea crea impresia că FC Ghecon Lăpuşata i-au depăşit drept de apel pe cei de la Conexin Runcu şi că elevii lui Iulică Dincă nu au avut niciun cuvânt de spus, lucrurile n-au stat deloc aşa. Cu zece minute înainte de încheierea partidei, scorul era doar de 4-2 pentru trupa antrenată de Emil Popescu, iar gazdele îşi creaseră ocazii peste ocazii. Lipsa de experienţă şi condiţia fizică precară a runcenilor s-a văzut pe final, când cei de la Conexin nu s-au mai putut organiza şi au cedat în faţa adversarilor, încasând încă patru goluri. Cel puţin, Conexin se poate mândri cu faptul că a rezistat cu brio 80 de minute unei echipe care, de la anul, vrea să activeze în Liga a III-a. (L.C.)