Week-end-ul trecut, Flacăra Horezu a remizat la Petroşani, cu ACS Energeticianul

• echipa vâlceană de Liga a III-a a condus cu 2-0 la pauză, dar formaţia de Liga a II-a a egalat scorul în repriza secundă (2-2)

La finele săptămânii trecute, Flacăra Horezu a obţinut un nou rezultat de răsunet într-un meci amical, precedenta ispravă a „olarilor” fiind victoria pe care au repurtat-o în urmă cu o săptămână, în Zăvoi, în faţa celor de la Pandurii Tg. Jiu (2-0).. De această dată, Adi Popa, Florin Matache & Co. au remizat la Petroşani, în fieful unei alte formaţii de Liga a II-a, ACS Energeticianul (fosta ACS Şirineasa). Duelul desfăşurat sâmbătă, 16 februarie, s-a încheiat cu scorul de 2-2, după ce horezenii au condus însă cu 2-0 la pauză.

Butoi şi Cioablă, marcatorii golurilor echipei vâlcene

Primul gol al echipei noastre a fost marcat de Alex-Luchian Butoi (în minutul 25), după care avantajul Flacărei Horezu a fost dublat de Florin Cioablă (în minutul 35). Ulterior, gorjenii au restabilit egalitatea prin două goluri marcate în repriza secundă, în minutele 65 şi 80. Chiar dacă au fost egalaţi pe final şi nu au izbutit să câştige la Petroşani, acest rezultat al echipei vâlcene de Liga a III-a este unul cât se poate de bun.
În duelul din week-end-ul trecut, pentru Flacăra Horezu au evoluat următorii jucători: Robert Popa – Samson Nwabueze, Ciprian Dinu, Cristian Munteanu, Ştefănel Covalschi, Răzvan Olteanu, Sebastian Bobină, Adi Popa, Raul Nistor, Alex-Luchian Butoi, Florin Cioablă. După pauză, au mai fost utilizaţi Denis Vlădoi (portar), Vlăduţ Bălan, Andrei Iovan, Emilian Bârziche, Vali Munteanu, Darius Preda, Ionuţ Simeanu, Radu Georgescu, Ionuţ Gonzales Neamţu, Eduard Neacşu şi Ştefan Chelcea. (N.C.)