Liga 6

Viitorul Dăeşti a pierdut două puncte importante cu Cozia Călimăneşti, după ce Filipoiu a primit roşu în minutul 80

Viitorul Dăeşti a avut parte de un meci asemănător celui din prima etapă, cu Flacăra Horezu, când a condus cu 2-0, dar a pierdut cu 3-2. Echipa antrenată de Cosmin Ursu a deschis scorul cu Cozia Călimăneşti, dar, în cele din urmă, a făcut doar 2-2. Marian Filipoiu – unul dintre golgheterii echipei sale – a fost eliminat în minutul 80, pentru cumul de cartonaşe galbene. După ce a părăsit terenul, în minutul 83, Cozia egalat, din penalti, iar, patru minute mai târziu, a primit încă o lovitură de la 11 metri, din care a trecut în avantaj (2-1). Robert Tănăsie a egalat însă în minutul 90, iar Dăeşti s-a mulţumit doar cu 1 punct. „ Deşi am fost conduşi apoi cu 2-1, am avut, totuşi, puterea să revenim şi să egalăm în ultimele minute de joc. Echipa mea chiar a jucat bine. Dacă nu făceam acea greşeală, când am rămas în 10, nu am fi pierdut niciodată”, a precizat antrenorul Cosmin Ursu, de la Viitorul Dăeşti. (L.C.)