Liga IIIFără categorieFotbal

3-0, scor final la Daesti. Viitorul e in Liga a III-a! FOTO de la Fedelesoiu

A venit ziua cea mare pentru campioana Superligii valcene. La Fedelesoiu, Viitorul Daesti o înfruntă pe Real Bradu. Jocul pleacă de la scorul de 2-1 pentru trupa lui Mangalagiu, avantaj luat in meciul tur.

Înainte de inceperea jocului, oficialii de la Daesti au contestat dreptul de joc al unui fotbalist de la Bradu (Irimia).

Gazdele au avut o ocazie importanta de a deschide scorul în minutul 10, după o faza fixa. Din 6 metri, Neacșu a reluat balonul cu capul,puțin pe lângă poarta. La trei minute distanță,si oaspeții au avut o sansa importanta de a marca.

E 1-0 pentru Daesti. În minutul 20, Vasile centreaza perfect, iar Neacsu pune latul si-l invinge pe portarul advers.

Bucei, sansa de 2-0. Din pacate, nu se modifica tabela.

Daestenii au cerut penalty pentru o presupusa jucare a mingii cu mana

Pauza la Fedelesoiu. Gazdele sunt tot in avantaj

A început repriză secunda.

2-0 pentru Daesti. Neacșu centrează, iar Pasoi, proaspăt intrat,majorează avantajul daestenilor (Min. 57)

Rizea,sansa de 3-0. Sut din centrul careului, in blocaj, min 68.

Pasoi a marcat pentru 3-0 si a inchis jocul. Viitorul Dăeşti a promovat în Liga a III-a! Felicitari, baieti! Valcea are două echipe în cel de-al treilea eşalon. Mult succes în viitorul sezon!