KarateAlte sporturi

Un sportiv de la Sport Max 2007 Rm. Vâlcea a cucerit titlul de campion european la karate shito-ryu!

În acest week-end, la Lanciano, în Italia, a fost programat să se desfăşoare Campionatul European de Karate Shito-Ryu. Printre sportivii pe care România s-a bazat la acest concurs de anvergură s-au regăsit şi cinci vâlceni, de la clubul Sport Max 2007, condus de Sorin Avram. Aceştia au confirmat deja aşteptările! Constantin Belicaru a cucerit titlul de campion european, la copii 3, -30 kilograme, iar Adrian Ionescu a obţinut medalia de bronz, la aceeaşi categorie, scriind astfel istorie pentru Sport Max. La competiţia dedicată cadetelor, Ştefania Udrea s-a clasat pe locul 4. Azi (duminică, 17 iunie), va mai intra în concurs şi Andrada Enache, sportivă care se încadrează la categoria junioare. (S.S.)