Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga Nationala

Ucraineanca Iryna Glibko a fost, din nou, cea mai prolifică jucătoare a HCM-ului

În meciul pe care HCM Rm. Vâlcea l-a disputat la finele săptămânii trecute la Slobozia, pe care elevele lui Aurelian Roşca l-au câştigat cu scorul de 26-22, pe lista marcatoarelor echipei noastre şi-au trecut numele nu mai puţin de opt jucătoare. Cele mai multe goluri au fost înscrise, din nou, de ucraineanca Iryna Glibko (6 – toate din acţiune), ea fiind şi golghetera la zi a echipei din Sala Traian. În plus, pentru formaţia „municipală” au mai punctat spanioloaica Marta Lopez Herrero (5 goluri), bielorusa Natallia Vasileuskaya (4), Maria Gavrilă (3 – din care unul din 7 metri), Cristina Florica (3), Andreea Adespii (2), iberica Alicia Fernandez Fraga (2) şi croata Natasa Krnic (1).
De partea cealaltă, cea mai prolifică jucătoare de la CSM Unirea Slobozia a fost Andreea Enescu (fostă Tâlvâc), ajunsă acum la vârsta de 36 de ani. Aceasta a marcat 8 goluri (din care 4 din 7 metri). În plus, ea a mai ratat şi o aruncare de la 7 metri, în ultimul minut din prima repriză, când a trimis mingea în bara transversală. Aşa cum se cunoaşte, în urmă cu peste un deceniu, mai precis în 2005-2006, Andreea Enescu (Tâlvâc) a evoluat pentru un an şi jumătate şi la Oltchim Rm. Vâlcea, chiar înainte ca în Sala Traian să se încropească acea „echipă de aur” care a ajuns până în finala Ligii Campionilor. (N.C.)