Acasă Superliga SUPERLIGA

SUPERLIGA

1270
0

Clasament la finele sezonului regulat

1. Posada Perişani            20   17   3     0   89-  20   54p.
2. Viitorul Dăeşti            20   17   1     2   83-  16   52p.
3. Flacăra Horezu            20   15   1     4   82-  26   46p.
4. Voinţa Orleşti            20   10   5     5   57-  36   35p.
5. Cozia Călimăneşti        20     9   4     7   52-  43   31p.
6. FC Băbeni                20     8   4     8   57-  44   28p.
7. Unirea Tomşani            20     7   4     9   54-  75   25p.
8. CS Mădulari             20     6   1   13   46-  69   19p.
9. FC Păuşeşti Otăsău        20     3   4   13   36-  87   13p.
10. Minerul Costeşti            20     2   1   17   33-  91     7p.
11. Lotru Brezoi            20     2   0   18   20-102     6p.

PLAY-OFF
(LOCURILE 1-6 DIN SEZONUL REGULAT)

Etapa I

• Vineri, 14 aprilie:
Posada Perişani – FC Băbeni            0-2

• Sâmbătă, 15 aprilie:
Viitorul Dăeşti – Cozia Călimăneşti        3-1
Flacăra Horezu – Voinţa Orleşti        5-1

Etapa a II-a

• Miercuri, 19 aprilie:
Cozia Călimăneşti – Posada Perişani        1-1
Voinţa Orleşti – Viitorul Dăeşti        1-3
FC Băbeni – Flacăra Horezu            1-8

Clasament

1. Viitorul Dăeşti        22   19   1     2   89-  18   58p.
2. Posada Perişani        22   17   4     1   90-  23   55p.
3. Flacăra Horezu        22   17   1     4   95-  28   52p.
4. Voinţa Orleşti        22   10   5     7   59-  44   35p.
5. Cozia Călimăneşti        22     9   5     8   54-  47   32p.
6. FC Băbeni            22     9   4     9   60-  52   31p.

Etapa a III-a

• Vineri, 21 aprilie:
Posada Perişani – Voinţa Orleşti        (Ora 18.00)
Arbitri: I. Demetrescu – I. Zaharioiu, B. Iordache; Observator: M. Filip.

• Sâmbătă, 22 aprilie:
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu        (Ora 11.00)
Arbitri: A. Tudor – Fl. Păunescu, M. Truţă; Observator: N. Dobrică.
FC Băbeni – Cozia Călimăneşti        (Ora 12.00)
Arbitri: C. Buşi – A. Iordache, G. Apostolescu; Observator: V. Niculicioiu.

PLAY-OUT
(LOCURILE 7-11 DIN SEZONUL REGULAT)

Etapa I

• Vineri, 14 aprilie:
CS Mădulari – Lotru Brezoi            3-1

• Sâmbătă, 15 aprilie:
FC Păuşeşti Otăsău – Minerul Costeşti    3-3
Unirea Tomşani – A stat

Clasament

1. Unirea Tomşani        20     7   4     9   54-  75   25p.
2. CS Mădulari        21     7   1   13   49-  70   22p.
3. FC Păuşeşti Otăsău        21     3   5   13   39-  90   14p.
4. Minerul Costeşti        21     2   2   17   36-  94     8p.
5. Lotru Brezoi        21     2   0   19   21-105     6p.

Etapa a II-a

• Sâmbătă, 22 aprilie:
Lotru Brezoi – Unirea Tomşani        (Ora 11.00)
Arbitri: D. Demetrescu – S. Sima, M. Apostolescu; Observator: P. Păunescu.

• Duminică, 23 aprilie:
Minerul Costeşti – CS Mădulari        (Ora 11.00)
Arbitri: R. Mosor – M. Mazilu, A. Gheţu; Observator: Ghe. Nicolae.
FC Păuşeşti Otăsău – Stă

DISTRIBUIȚI
Articolul precedentLIGA A IV-A
Articolul următorLIGA A III-A / SERIA A III-A

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here