Sportivii de la CS Magii, multiplu medaliaţi la Campionatul Naţional de Powerlifting

Pe 31 şi 1 aprilie, la Alba Iulia, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Powerlifting, la care au avut acces sportivi de la toate categoriile de vârstă şi greutate. În total, au fost peste 150 de participanţi. Judeţul nostru a fost reprezentat de 4 sportivi de la clubul Magii din Rm. Vâlcea: Valentin Pătru, Cici Olah, Laura Dabu şi Daniel Moldovan. Aceştia şi-au confirmat valoarea în lupta cu greutăţile, atât la genonflexiuni, cât şi la împins din culcat sau îndreptări. Toţi au reuşit să urce pe podium. Au fost medaliaţi atât pe probe, cât şi la total. La total, Valentin Pătru (seniori), la +120 de kilograme, a câştigat medalia de argint, Cici Olah a luat aurul la masters şi argint la senioare, Laura Dabu a cucerit aurul la junioare I şi s-a clasat pe locul secund la senioare, iar Daniel Moldovan a terminat concursul de seniori pe ultima treaptă a podiumului. (S.S.)