Liga 6

”Sistem”, jucător de bază la Stejarul Vlădeşti. E pe locul secund în topul celor mai utilizaţi fotbalişti

Stejarul Vlădeşti 2009 a avut o primă parte a sezonului mai puţin reuşită. E pe ultimul loc în Superligă. Ca şi rezultate pozitive, are doar două victorii (2-0, acasă, cu Orleşti, şi 4-3 la Tomşani) şi un egal (3-3, cu Băbeni). A făcut şi alte meciuri bune, însă i-a lipsit şansa sau poate că ”bateriile” jucătorilor au cedat mai devreme. La Vlădeşti, cel mai utilizat jucător a fost Claudiu Popescu. Acesta a strâns, pe teren, 1530 de minute.

Un alt jucător de bază a fost Cosmin Rogojină. ”Sistem” a ratat doar etapa a VIII-a. În rest, a fost pe teren în toate celelalte 18 partide (în total, 1516 minute). În 15 meciuri a fost integralist. În afara celor doi, un alt jucător utilizat frecvent la Stejarul Vlădeşti a fost Marian Berbece. Are 1503 minute acumulate în prima parte a competiţiei. Conform statisticilor AJF, au mai jucat pentru ultima clasată din Elită: Robert Andrei (1057 de minute), Alexandru Bercăroiu (212), Răzvan Bodescu (524), Eugen Ciobanu (381), Florin Duma (1080), Bogdan Grătar (944), Robert Iordănete (800), Andrei Maioru (180), Andrei Marcu (406), Ionuţ Matei (1400), Gheorghe Măgureanu (294), Andrei Neagoe (808), Florentin Pahomnie (315), George Petre (810), Alexandru Popa (6 minute), Răzvan Popescu (1031), Marius Sava (442), Dan Smarandache (1119), Alexandru Stuparu (451), Mădălin Săndulache (82), Andrei Tarara (719) şi Constantin Tudorache (934 de minute). (S.S.)