Sâmbăta trecută, Robert Popa a avut două intervenţii de mare portar între buturile Flacărei Horezu

În ciuda scorului de forfait cu care s-a terminat partida Flacăra Horezu – Atletic Bradu (3-0), argeşenii „şi-au vândut scump pielea” în Treapt, acest lucru fiind recunoscut chiar şi de antrenorul-jucător al echipei vâlcene, Adi Popa. Cele mai importante şanse de gol ale adversarilor s-au consemnat în primele 10 minute de joc, când rezultatul era alb. De fiecare dată, Robert Popa, tânărul portar din poarta Flacărei Horezu, a avut intervenţii de senzaţie şi i-a împiedicat pe argeşeni să înscrie. Prima oară s-a întâmplat acest lucru în minutul 5, când un fotbalist de la Bradu a scăpat singur spre buturile horezene, dar Popa l-a blocat cu succes. Ulterior, goal-keeper-ul descoperit de Bogdan Mihalache, la clubul Hidro Rm. Vâlcea, a a avut o paradă de excepţie la un şut bombă expediat în minutul 10 de un alt argeşean. Prin evoluţiile sale tot mai bune, juniorul din poarta Flacărei Horezu a confirmat astfel încrederea staff-ului tehnic din Treapt, în speţă a antrenorului-jucător Adi Popa şi a secundului Florin Matache. De altfel, eroul echipei Dinamo, de la Liberec, din urmă cu aproape un deceniu, este mereu un sfetnic bun pentru Robert Popa. (N.C.)