Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Primarul Gabriel Ţolea (Mălaia) a explicat eşecul drastic al Forestei din optimile Cupa României

Performeră în şaisprezecimi, surpriză negativă în optimi! După ce a eliminat-o pe Cozia Călimăneşti (deţinătoarea trofeului), Foresta Mălaia a pierdut fără drept de apel meciul de la Forestierul Romani (echipă de Liga a V-a). Primarul Gabriel Ţolea a spus că diferenţa netă de la o partidă la alta a fost cauzată de numeroasele absenţe din lot. „Sunt supărat după această eliminare surprinzătoare, dar n-am ce să fac! Să baţi Cozia Călimăneşti, iar apoi să iei bătaie de la Forestierul Romani e cam ruşinos. Am trecut de la extaz la agonie. Dar e explicabil, atâta timp cât n-ai un lot complet la dispoziţie. Din păcate, n-am putut să-i strângem pe toţi componenţii de bază ai echipei pentru acest duel. Ne-am deplasat doar cu 11 jucători la meci, din care trei erau portari. Aşa că am jucat cu doi dintre portari în teren. Era evident, aşadar, că n-aveam nicio şansă. Cu toate acestea, ne-am ţinut tare până la pauză, când scorul era egal, 3-3. Nu doar eu eram supărat la final, ci şi jucătorii. Şi pe bună dreptate! Am primit totuşi cam multe goluri până la urmă (8), nici nu-mi aduc aminte când am mai luat atâtea. Dar nu i-am certat deloc de data asta, le-am transmis să treacă repede peste înfrângere. Până la urmă, nu cred că aveam un parcurs lung în această competiţie, poate picam în sferturi cu Dăeşti sau Costeşti şi ne dădeau opt goluri sau mai multe! Aşa că e mai bine că ne-am oprit aici”, a spus Ţolea.
În încheiere, primarul Gabriel Ţolea a precizat că le va organiza jucătorilor un banchet în această iarnă. Cheful va avea loc însă abia la începutul anului viitor, după Sf. Ion. (N.C.)