Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Primăriţa Aurora Măgură (Popeşti) a făcut cinste cu bere, mici, cupe şi mingi fotbaliştilor de la Cupa Luncavăţul

Week-end-ul trecut, primăriţa Aurora Măgură a organizat Cupa Luncavăţul, la care au participat patru echipe de fotbal. Este vorba de AS 2016 Popeşti, Cerna Copăceni, Forestierul Romani şi Sportul Genuneni. Primul meci, între Popeşti şi Copăceni, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, dar popeştenii s-au impus apoi la loviturile de la 11 metri şi s-au calificat în finală. A doua finalistă a fost Forestierul Romani, care s-a impus în faţa celor din Genuneni. Locul I a fost adjudecat de Romani, care a câştigat fără drept de apel, cu 5-2, contra echipei organizatoare. La final, primăriţa Aurora Măgura a premiat echipele participante cu câte o ladă de bere, mici, sucuri, cupe şi mingi. (L.C.)