Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Păstorul Vaideeni a eliminat-o pe Minerul Costeşti din Cupa României

Sâmbătă, 9 decembrie, Păstorul Vaideeni a reuşit să producă surpriza în şaisprezecimile Cupei României. Formaţia antrenată de Vicenţiu Marinescu (FOTO) a eliminat-o din competiţie pe Minerul Costeşti, formaţie care nu se mai regăseşte de ceva vreme nici în Superligă, acolo unde a ajuns deja în afara play-off-ului, deşi la începutul sezonului era considerată una dintre formaţiile care ar fi trebuit să se bată pentru podium în Elită. La Vaideeni, Minerul Costeşti a pierdut meciul cu scorul de 5-3. Gazdele au reuşit o primă repriză bună. Au marcat de trei ori în primele minute. Oaspeţii au redus din handicap, însă la pauză, „tabela” indica un neverosimil 5-1. În partea secundă, formaţia din comuna primarului Daniel Băluţă a rămas în inferioritate numerică. Cebuc şi Crăciunescu au fost eliminaţi pentru cumul de cartonaşe galbene. În doar 9 jucători, Păstorul Vaideeni a rezistat în faţa adversarei aproximativ 30 de minute. A mai primit două goluri, însă la final s-a bucurat pentru o calificare de răsunet, în optimile Cupei României. Pentru formaţia din Vaideeni au punctat în acest meci: Străulea, Dumitrescu, Tapalia, Milosteanu şi Văduva.