Oltul Ioneşti trage tare pentru a prinde locul de baraj pentru Superligă

Oltul Ioneşti a avut o victorie facilă, în deplasare, la Olteţul Bălceşti, pe care a învins-o cu scorul de 6-2. Vasy Nedelcu a deschis scorul rapid, încă din minutul 1. „La pauză, scorul a fost 2-0, pentru noi mai marcând Budică, în minutul 30. La reluarea partidei, am mai punctat de patru ori. Sincer, nu ne-am fi aşteptat să ne impunem aşa uşor la Bălceşti. Eu am reuşit să reintru pe teren după 10 luni, timp în care am fost accidentat. Vreau să mulţumim staff-ului tehnic care se ocupă în cele mai mici detalii ca echipei să nu îi lipsească nimic. Domnul antrenor Valentin Drăguşin a reuşit să ne mobilizeze foarte mult şi să ne ajute să urcăm în clasament. Acum, ne gândim să urcăm pe loc de baraj pentru Superligă. La Ioneşti, avem stadion de Liga a III-a, foarte frumos şi dotat cu toate cele necesare”, a precizat jucătorul Alexandru Ciucă. (L.C.)