Acasă Superliga Oltul Ioneşti şi-a luat revanşa în faţa celor de la Oltul Drăgoeşti...

Oltul Ioneşti şi-a luat revanşa în faţa celor de la Oltul Drăgoeşti după eşecul din tur

433
0

Jucătorii de la Oltul Ioneşti aşteptau meciul cu Oltul Drăgoeşti ca pe pâinea caldă. În ultima perioadă, oficialii celor două formaţii s-au tot contrat, iar partida s-a transformat într-una a orgoliilor. Gruparea din Ioneşti avea şi o revanşă de luat, după ce în tur, la Drăgoeşti, a pierdut cu 3-0. Şi-a luat-o. Formaţia coordonată de Valentin Drăguşin, Florin Telejman, Ion şi Bogdan Ciucă s-a impus în mod categoric, cu 4-0. ”Am reuşit să deschidem scorul în prima repriză, prin Adrian Giurgică. Portarul Totescu nu a reuşit să reţină mingea după un corner. A fost 1-0 la pauză. În partea secundă, Narcis Tomescu a majorat avantajul nostru la 2-0, u un gol de clasă, scăriţă peste portar, lăsându-l pe acesta fără replică. Pentru 3-0 a punctat Iulian Ionescu, iar golul 4 a venit din piciorul aceluiaşi Narcis Tomescu, jucător care s-a distrat cu apărarea adversă. A fost un meci al orgoliilor, de luptă, pe un teren greu, îmbibat cu apă, însă ne-am făcut jocul şi am câştigat fără drept de apel. Suntem bucuroşi că ne-am luat punctele pierdute la ei înapoi. Ei ne-au învins cu 3-0 în tur, noi i-am bătut cu 4-0 în retur şi ne-am luat revanşa”, a spus Bogdan Ciucă, oficialul echipei din Ioneşti. (S.S.)