Oltul Drăgoeşti a fost condusă cu 2-1, până în minutul 85. Ce a urmat…

Oltul Drăgoeşti a obţinut trei puncte din meciul de pe teren propriu, cu AS Bărbăteşti. Echipa primarului Gheorghe Melente a fost condusă cu scorul de 2-1, până în minutul 85, dar a reuşit, în cele din urmă, să se impună cu 3-2. Teo Oprişor (FOTO) a dat două goluri pentru Oltul Drăgoeşti (şut de la 16 metri şi scăriţă peste portar), iar Alexandru Manu a punctat decisiv, în minutele de prelungiri. În urma acestui rezultat, Oltul se menţine pe locul 6 în clasament. Primarul Gheorghe Melente a precizat că va face tot posibilul ca, în iarnă, să realizeze mai multe transferuri, pentru a termina sezonul în prima jumătate a clasamentului. După ce sponsorul Dorinel Bălău a decis să-şi facă propria echipă, acum, Oltul Drăgoeşti a rămas fără mai bine de jumătate dintre titulari. (L.C.)