Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Oltul Drăgoeşti are 12 goluri marcate în ultimele două etape din play-out-ul Ligii a IV-a

Deşi în ultimele etape a pierdut mulţi dintre jucătorii pe care s-a bazat în sezonul regulat, Oltul Drăgoeşti a reuşit în ultimele trei etape din play-out să câştige toate jocurile. S-a impus mai întâi cu 1-0 la Mihăeşti, iar apoi la Genuneni şi acasă, cu Căpşunarii Buneşti. În ultimele două runde, formaţia lui Gheorghe Melente şi Dorinel Bălău a marcat 12 goluri. Şase la Genuneni şi alte şase sâmbătă, la Drăgoeşti, cu gruparea din Buneşti. Cu Căpşunarii, Marian Pătraşcu şi colegii săi se aşteptau la o replică mai aprigă. Oaspeţii au opus, însă, rezistenţă doar în prima repriză, care s-a încheiat la o diferenţă minimă pentru Oltul Drăgoeşti, scor 1-0. Singurul gol din primele 45 de minute a fost înscris de Alex Rizoiu. După pauză, gazdele nu au făcut pasul înapoi. Au continuat să atace, iar rezultatul s-a văzut ulterior pe tabelă. Deşi au avut şi buneştenii şanse de a relansa meciul, cei care au înscris au fost tot jucătorii din Drăgoeşti. În ultimele 20 de minute, trupa lui Melente şi Bălău a marcat de cinci ori. Decarul Ionuţ Manu a dus scorul la 2-0, Mihai Sterie (FOTO) a majorat avantajul la 3-0, iar apoi căpitanul Vlad Constantin a punctat pentru 4-0, dintr-un penalti scos de Rizoiu. În minutul 87, Ionuţ Manu a realizat „dubla”, iar în 89, Miţă Sterie şi-a trecut pentru a doua oară numele pe lista marcatorilor, închizând tabela la 6-0. Astfel, Oltul Drăgoeşti şi-a consolidat poziţia de lideră în clasamentul play-out-ului. Are 38 de puncte, cu şase mai multe decât cea de-a doua clasată, Căpşunarii Buneşti. Până la finalul sezonului, Oltul Drăgoeşti mai are de disputat patru meciuri, din returul play-out-ului.